Vrh "O" Dar minulosti - Odie, Ori, Odynka, Oneska a Oranka   * 12. 12. 2014

Matka

Otec

Keisy Dar minulosti

Čendík Dar minulosti


Keisynčina třetí štěňátka nebyla dopředu plánovaná, pro krytí jsme se rozhodli kvůli věku tatínka štěňátek, veterináři dokonce zvažovali jeho kastraci. Čas byl proti nám a tak jsme neplánovaně nakryli. Toto spojení je pro nás jedinečné a opravdu už bohužel neopakovatelné. Otec Čendík Dar minulosti je pejskem z našeho chovu a tak jsou v rodokmenu štěňátek všechny naše krysařičky - Keisy, Fanika, Cílinka i Bělinka a samozřejmě naše první krysařička Cyrilka Hekeži, která je v PP hned dvakrát.
Štěňátka se narodila v noci ze 12. na 13. prosince 2014. První nejmenší devadesátigramová fenečka přišla na svět po desáté hodině večerní 11 minut po tom, co Keisy začala rodit, poslední největší se 138 gramy až před čtvrtou hodinou ranní. Sourozenců se narodilo celkem pět :-) V našem chovu krysaříků je to první takový rekord, narodili se dva pejskové a tři fenky. V takovém počtu štěňátka samozřejmě přibírala pomaleji než samotný jedináček a tak do týdne po porodu zdvojnásobilo svou hmotnost jen jediné štěňátko. Po pár týdnech už štěňátka krásně a tak akorát rostla, baštila granulky, hrála si a mamině dávala zabrat, jak se na takovou početnou tlupu sluší ;) BylJe na ně krásný pohled, každým dnem byla kouzelnější a kouzelnější :)
Jména mají, i když "provozně" jsme štěňátkům říkali podle barevných mašliček, :) které dostala po porodu jen na chvilku, často si je majitelé stejně přejmenují. Hodně hrdí jsme na jejich rodokmen, však se podívejte níže (kdo se vyzná, pochopí), a ze všeho nejvíc na další generační krůček i návrat v našem chovu a na všechny naše krysařičky.

V devíti týdnech se nám štěňátka začala pomalu rozjíždět do nových domovů. Jako první odjela z rodného pelíšku Oneska (ale ne daleko, je naší kláštereckou posilou! ;) ), hned po ní i Oranka. O týden později Odynka s Odiem, který to má ze všech štěňátek nejdál, jeho domovem už je Estonsko. Ori s námi ještě nějaký čas pobyl, měl odcestovat do Skandinávie, ale nakonec je mazlíčkem americké rodiny v Německu. Všechny tři holčičky zůstaly v Česku.
Odie je chovný v Estonsku a pyšní se krásnými potomky, Oneska je naše, je chovná a je maminkou už dvou vrhů. Odynka je malinká a majitelku přenádherné Oranky se nám bohužel k bonitaci nepodařilo přesvědčit.

Maminka Keisy Dar minulosti je vyšetřená na luxaci čéšky s výsledkem 0/0 (vyšetřenou máme i její maminku Faniku, babičku Cílinku i prapabičku Cyrilku) a je třetí generací krysařiček odchovaných v naší chovatelské stanici.

Otcem je typický Čendík Dar minulosti (PL 0/0), který pochází z našeho chovu, je synem naší Bělinky a samozřejmě vnukem naší první krysařičky Cyrilky Hekeži, která je zakladatelkou celého našeho chovu pražských krysaříků.

Štěňátka mají svou vlastní fotogalerii.


Rodokmen  (pod podtrženými jmény jsou ukryté vlastní i půjčené fotografie nebo odkazy na naše krysařičky, příp. odchov)

ČENDÍK Dar minulosti

černá s pálením
21.5 cm
PL 0/0

Český veterán šampion
CAJC, Krajský vítěz
Vítěz třídy, Vítěz třídy mladých

NERO z Amálčiny zahrádky

černožlutá, 22.0 cm
Č. šampion, BIG, 2x BOB, Klub.v.

  CID z Hrádku Kunratic
  černožlutá,  2x CAC, R.CAC, VTM
  HARIS z Hvězdičky  Klub.vít.
  DINKA z Milíčova lesa
  GITA ze Zámecké ratejny
  černožlutá  
  DROBEČEK od Třet. jezu Ch.
  ITA Královnin skvost 

BĚLINKA Dar minulosti

černá s pálením, 22.0 cm, PL 0/0
Klub.+Č.+G.+V.Ch., Nár.v., CAJC

  ADÁMEK od Černovolské skály
  čž, 22,0 cm  Č.šamp., 4xBOB,Klub.v.
  VIKI z Martínkova chovu  Č.š.
  BELINKA z Rotštýn. lesů  Výb.
  CYRILKA Hekeži
  černožlutá, 20.0 cm, PL 0/1,  Ch.
  CHARLI Černý ranch  Ček.ch.ml.
  ARANKA z Malovar  Výborná

KEISY Dar minulosti

černá s pálením
27.0 cm
PL 0/0

CAJC
Výborná
Velmi nadějná

Q-Eliášek Černá orchidej

černá s pálením, 24.5 cm
CAJC, Vítěz třídy mladých

  ENN Černá orchidej
  černožlutá, 23.0 cm,  Vet.ch. CZ
  CID z Hrádku Kunratic  2x CAC
  KAZI Královnin skvost  BOB
  ELIS Bára chov
  černá s pál., 20.0 cm,  CAC, CAJC
  GIR z Amálčiny zahrádky
  ANDY Bára chov R.CAC

FANIKA Dar minulosti

černá s pálením, 21.0 cm, PL 0/0
VCh., JCh, CAC, Res.CAC, KV

  BADÝNEK z Drinopolu
  č.s pál., 23.0 cm, PL 0/0,  CAC
  NERO z Amálčiny zahr.  Ch.CZ
  CITA Koloušk. studánka  3xCAC
  CÍLINKA Dar minulosti
  č.s p., 21.5 cm, PL 0/0  Kl+Č+V.Ch.
  LORD z Vyšehrad.podhr.  CAC
  CYRILKA Hekeži  Kl.+ Č.+ V.Ch.