Vrh "Ch" Dar minulosti - Chessy a Chessie   * 22. 10. 2008

Matka

Otec

Ch. Cílinka Dar minulosti

Cill z Jůlinčina chovu


22. října 2008 mezi půl devátou ráno a třináctou hodinou porodila Cílinka svá druhá štěňátka - čtrnáctidekového pejska jménem Chessy a jeho desetidekovou sestřičku jménem Chessie - provozně Česílčátka. :) Prostřední štěňátko, fenka, se nenadechla. Dvojčátka byla od narození samostatná a maminka se o ně vzorně starala. Později si sourozenci našli další mléčný zdroj u Cílinčiny sestřičky Bělinky, která kojila svého jedináčka Iggíska a ráda občas přibrala i o týden starší kousavá štěňátka, když jim Cílinka začínala prchat.
Pejska si odvezla mladá rodina a v náručí Dity Chudobové odcestoval Chessy do Lužné kousek od Rakovníka, kde mohl vyštěkávat větší kamarády plemene rhodéský ridgeback.
Fenka Chessie, takové psí sluníčko po mamince, odjela na Štědrý den s Markétou a Joachimem a novým čtyřnohým parťákem Apollem (Vigorem z Vyšehradského podhradí) přes západočeskou Rotavu až do dalekého Berlína. I přes tuto vzdálenost vídáme Chessie nejčastěji z našich štěňátek, když vyrážíme na společné procházky i delší výlety.

Maminka Cílinka Dar minulosti je Českou šampionkou a Českou junior šampionkou, je vyšetřená na luxaci patelly s výsledkem 0/0 (maminka Cyrilka ve 4,5 letech 0/1).

Otcem je mladý Cill z Jůlinčina chovu - Cílinku, která byla jeho první nevěstou, kryl ve svých 15 měsících. Cill je exteriérově velice krásný pejsek, vyniká temperamentním charakterem. Vyšetření čéšek také absolvoval s výsledkem 2/2. Cilleček je přes svého otce pravnukem Cyrilky Hekeži - zakladatelky naší chovatelské stanice.

Oba sourozenci se zúčasnili bonitace v pražských Letňanech a jsou chovní. Chessy měří 23 cm, váží 1,85 kg a je plnochrupý. Bonitační kód: 1,85/23/I/A1. Výsledek vyšetření PL je 0/0. Kryl zatím jen párkrát, v další vnoučátka ale doufáme.
Sestřička Chessie měří shodných 23 cm, na bonitaci vážila 2,35 kg a je také plnochrupá. Bonitační kód: 2,35/23/I/A1/Ch3/M5. Chessie měla být Apollovou nevěstou, v čase hárání však brala svého partnera jako bratra a ne krycího psa. Krytí cizím pejskem proběhlo bez potíží, ale očekávaná štěňátka se nenarodila, na další pokus by už bohužel neměla věk. Chessie má nádhernou hlavičku, po mamince Cílince podědila nejen výraz, ale také zvukové projevy - obě poštěkávají jako přes "kopírák". ;)

Nezapomeňte si prohlédnout fotogalerii obou dvojčátek.Rodokmen  (pod jmény máme vlastní nebo zapůjčené fotografie i obrázky z časopisů, tituly jsou aktuální k datu vystavení PP)

CILL z Jůlinčina chovu

černá s pálením
23.0 cm,  PL 2/2

CAC ČR
Vítěz třídy mladých
Výborný

BARONEK od Hradu Bradlec

černá s pálením, 21,5 cm
Res. CAC, CAJC, Výborný, VN

  ATÝSEK Dar minulosti
  č.s pál., 23,0 cm  Č.grand, Slov.g.ch.
  ATILA z Vyšehr.podhr.  Č. ch.
  CYRILKA Hekeži  Čes.vet.š.
  HAISY Bambulka CS
  černožlutá, 22,5 cm  Výborný
  AKIM z Mokerských struh  NV
  CAMILKA Bambulka  BOB

JŮLINKA Myš-Fyš

černá s pálením, 20,5 cm
Č.šamp., 3x BOB, 2x NV, Klub.v.

  CVRČEK z Rotštýnských lesů
  černožlutá, Vít. třídy, Výborný
  KARINO z Mart.chovu CS CAC
  ÁJA Rafan-Bafan  Výborný
  DEISY Myš-Fyš
  černá s pálením, 22,0 cm
  BEN Vegar CS  Výborný
  MOLLY ze Zám. ratejny  CAJC

CÍLINKA Dar minulosti

černá s pálením
21,5 cm, PL 0/0

Český šampion
2x BOB, 2x Národní vítěz
Český junior šampion
Krajský vítěz, Vítěz třídy

LORD z Vyšehrad. podhradí

černožlutá
CAC, Krajský vítěz, Vítěz třídy

  BUCEFAL z Vyšehr. podhradí
  černožlutá,  CAC, R.CAC, OV,VTM
  HARIS z Hvězdičky  Klub.vít.
  OLINKA z Martínkova chovu
  GINA z Vyšehrad.podhradí
  černožlutá  
  ATILA z Vyšehrad.podhr. Ch.
  BETY od Třetího jezu Vel.dobrý

CYRILKA Hekeži

černožlutá, 20.0 cm, PL 0/1
Český šampion, 2x Klub.v., CAJC

  CHARLI Černý ranch
  černožlutá  Ček.ch.ml., Vít.tř., Výb.
  BUCEFAL z Vyšehr.podhr. CAC
  JENY Odkaz středověku
  ARANKA z Malovar
  černožlutá,  Výborný
  BODIE Palu  Nár.vít.
  CINDY z Knížecího chovu  Výb.