Novinky

Pro zobrazení větších fotek na této stránce klikněte na náhled, fotografie se zavírají kliknutím na velký obrázek.


2020  -  2019  -  2018  -  2017  -  2016  -  2015  -  2014  -  2013  -  2012  -  2011  -  2010  -  2009  -  2008  -  2005-07  Do roku 2016 přejeme všem hodně štěstí, zdraví, radosti, splněných přání a třeba i malých zázraků ;)


    Pejskové našli pod stromečkem něco na zoubek, na hraní i na spinkání. Jen ten sníh letos nějak ne a ne napadnout...
Ani se tomu nechce věřit, jak ten rok rychle utekl! Naše nejmladší krysařička Nesinka už oslavila 1. narozeniny! Malá je tak akorát, má za sebou dvě další výstavy (na jedné nadšená rozhodčí a super posudek, na druhé naopak vytknutý "krátký" čumáček ;)), máme vyhotovený DNA profil i vyšetření na luxaci patelly s výsledkem 1/0. Naši Nesinku vystihuje jediné slovíčko: DRAK :-)
Od září do prosince jsme s našimi pejsky podnikli spoustu procházek a výletili po horách i hradech ve vedrech, v mlze, podzimních mrazech nebo v dešti. I proto jsme měli štěstí na vzácné mloky nepozorovaně si prohlížející naši Nessie, která s námi běhá nejčastěji. Ale i Cílinka se ještě trochu ráda proběhne a tak se po 11ti letech znovu podívala na zámek Jezeří, Eliška pro změnu v teple pod bundou zkoukla vánoční Červený Hrádek.
I v posledních měsících letošního roku jsme viděli některá štěňátka z našeho chovu - dospívající i ty
starší. V září jsme se v Praze potkali s Nessym, v prosinci navštívili dědečka Čendíka i s Miriskou a
jejími štěňátky, a před vánočními svátky si udělali malý výlet západně za nejmladší Pammy. S Chessie
(tu jako vždy doprovázel Apollo) se její maminka Cílinka i s Nessie proběhla k Rotavským varhanům.
25. 12. 2015: U nás štěňátka sice nemáme, ale 12. 11 porodila v ch. st. z Chrámeckých
vinic
svá první štěňátka, tři pejsky, krásná Miriska Dar minulosti, která je od nás :-)
Tatínkem je moc hezký krysařík Eliáš Nermin. Kluci André a Amos jsou již zadaní, na tu svou rodinu čeká ještě Aurelius. Kontakt na chovatelku paní Caltovou rádi předáme!


    Až na šílená vedra ukončila celkem prima léto další obrovsky smutná zpráva...
1. září bylo dalším letošním smutným dnem. Tak nečekaně nás opustila ještě mladá devítiletá
Nikuška (Fanika Dar minulosti). Nikdo nechápe, proč tak rychle, bez varování, když ještě
ráno běhala a navečer se navždycky zastavilo její srdíčko. Cesince ublížila dlouhá zima, Nikušce nejspíš vedra. Niky měla tři maminky, které ji odkojily, tu nejstarší, svou babičku Cesinku, už dohonila... Snad si tam někde na obláčku Nikuška s Cesinkou hrají zase spolu...
Sice po odchodu našeho Canon objektivu do věčných lovišť toliknefotíme, ven s námi vyráží alespoň kompakt a telefon. Holky si nesnesitelná vedra užily "v chládku" Krušných hor okolo Božího Daru i na pár dalších výletech. Nesinka lítala, babička Cílinka už se nechávala nosit
a Eliška odmítající delší procházky i kolem paneláku, byla na prázdninách u babičky. ;)
V červnu byl u nás na prázdninách krásný půlroční Ori z vrhu "O". A na internetu přibyly nové stránky
s našimi odchovanečky! Na www ch st. Kryscroft najdete Odieho od nás. I sourozenci pěkně rostou - přidali jsme pár obrázků od majitelů i snímky s Pinkym a Pammy. Určitě se podívejte na nové stránky krycího pejska Chessyho, syna naší Cílinky. Pár novinek má na stránkách i naše kočička Illynka.
V červenci jsme s Nessie a Šaki jeli jako diváci fandit do K. Varů našim nejmladším štěňátkům. Ve tř. štěňat získala profi pohybem VN 1 krásná Pammy Dar minulosti (dcera Šakinky) a v dorostu za VN 1 nádherně zářila Nesinky sestřička Oranka. Ve finále se dostala do užšího výběru nejhezčích dorostenců. Všem to tak slušelo, majitelům moc děkujeme za účast i přezentaci našich psích dětí.
V červnu jsme neplánovaně zahájili Nesinčinu výstavní kariéru, když jsme účastí ještě
s Eli a Šaki podpořili KV v Rokycanech. Nesinky premiéra a Elišky derniéra. Eliška si
odnesla uznání i první místo ze třídy veteránů, Nessie velmi nadějnou 1, Šaki Krajského vítěze. Aby toho nebylo málo, stala se Nessie nejkrásnější fenou národních plemen.
Zatoupení jsme měli i v soutěžích. Naše malá vystavovatelka kontrastovala se svou svěřenkyní klučinovi s irským vlkodavem :) A společně pak získaly krásný pohárek, když u pana rozhodčího Václavíka porazily Elišku i Šakinku v Memoriálu Marie Mulačové pro pražské krysaříky a pinče. Jednotlivé třídy v našem kruhu a soutěž národních plemen posuzovala paní Mgr. Brotánková.


    Únor potěšil veselým čtyřnohým přírůstkem, březen horskými závějemi, květen zas tradičními pampeliškami.
23. května je to už 16 let, co se začala psát historie našeho chovu, to jsme si přivezli maličkou Cyrilku Hekeži, naši Cesinku. Její děti nám radost rozdávají dál, naděje vkládáme do rostoucí Nesinky, je Cesinky pravnučkou a prapravnučkou, současně dcerou naší Keisy, vnučkou Faniky, která právě slaví už 9. narozeniny, pravnučkou Cílinky a vnučkou Elišky.
Všechna naše štěňátka po Keisy i po Šaki jsou již v nových domovech, všechna našla
nové naprosto bezvadné rodiny. Nejblíže je Oneska, ta zůstala u nás a jen se přesunula
z Chomutova do Klášterce, nejdál cestoval autobusem Odie, toho máme až v Estonsku! Všem majitelům děkujeme za všechny zprávy i obrázky, které vždycky příjemně potěší.
Mezi veselejší zprávy patří i společná setkání s našimi štěňátky, jejich majiteli, kamarády a dalšími prima chovateli. V dubnu se nás pár sešlo v Krásně na Sokolovsku, procházku na tamní rozhlednu si užili hlavně krysaříci. Pejsků dvou barevných rázů bylo deset, člověčích účastníků od dětí po seniory jedenáct a bylo se na co koukat. Účastníci přijeli od Rakovníka, z Berlína, Lokte, Svatavy, Chomutova a Klášterce ;)
S tak rychle ubývajícím časem přibývají bohužel i smutné a velice smutné zprávy... V únoru opustil
v páníčkovo náruči tento svět náš první ochvaneček legendární Atýsek Dar minulosti. Jeho pravý
o čtyři roky mladší bráška Darýsek ho bohužel následoval už o 2 měsíce později... Pro vysoký věk
již přestali krýt pejskové Badýnek, Cyríšek a Čipík. Dík za péči o ně patří všem "našim" majitelům.
V polovině února přijal náš klášterecký tandem do své smečky malou psí posilu :-) Jmenuje se
Oneska Dar minulosti, ale slyší na Nessie. Je dcerou Čendíka a Keisy Dar minulosti. Nesinka
v sobě nese všechny naše krysařičky (vyjma mladé Chakiry) a po šestnácti letech, kdy jsme si
domů přivezli její prababičku a praprababičku Cyrilku, je tak malým naplněním velkého snu.


    Začátek roku ve znamení štěňátek přinesl i jeden smutný den...
Čas nás stále nešetří a jak běží, přináší i ty nejsmutnější chvilky... 9. února 2015 ráno nás navždycky opustila naše devatenáctiletá Finuška. Usnula a už se neprobudila... Byla nalezenečkem z útulku a naše od září 1997. Teď už spinká kousek od Cesinky a Zuzanky se Shellinkou... a někde tam nahoře po třech letech zase honí svou mladší milovanou chlupatou kamarádku Brixu. Jak stárnou, tak ten čas utíká nějak víc...
Keisynčina paterčátka krásně rostou, i když jsou menší než ta předešlá. A jsou krásná! :-) Zatím ještě hledáme domov dvěma štěňátkům - krásnému Orimu, který má z celého vrhu nejsytější znaky a malé Odynce, tu bychom nejraději nechali v Čechách na chov, protože Odynku bychom si rádi nechali sami, kdyby to šlo. Obě mají miloučké povahy.
25. ledna nás Šakinka překvapila hladkým porodem dvou krásných štěňátek. Rodila poprvé
a pejska porodila a z obalů vybavila úplně sama bez jakékoliv pomoci, fenečka přišla na svět
o chvíli později. Tatínkem štěňátek je "náš" Darýsek Dar minulosti, nejmladší syn naší Cesinečky, kterému bylo vloni už 10 let a možná jsou to jeho poslední štěňátka. Šakinka je skvělou maminkou.