Novinky

Pro zobrazení větších fotek na této stránce klikněte na náhled, fotografie se zavírají kliknutím na velký obrázek.


2020  -  2019  -  2018  -  2017  -  2016  -  2015  -  2014  -  2013  -  2012  -  2011  -  2010  -  2009  -  2008  -  2005-07  Je konec roku 2014 a tak už pomalu vyhlížíme ten nový.
Všem přejeme jen to nej, zkrátka to nejlepší!


    Podzim vydržel letos hodně dlouho, ale bílá zima se koncem roku stačila ještě přihlásit.
I když byl start pro paterčátka trochu pomalejší a do týdne zdvojnásobilo svou porodní hmotnost jen jediné štěňátko, po dvou týdnech už jsme byli daleko klidnější. Štěňátka krásně prospívají, už se na nás začínají dívat a psí maminka si mateřství vyloženě užívá. Budeme hledat nejlepší domov některým štěňátkům, víte-li o někom, pošlete ho k nám.
Rok utekl až příliš rychle a opět přišel Štědrý večer, který s námi letos poprvé oslavila
i naše kočička Illynka. Pejskové jsou ve svém věku vděční za něco měkčího na zoubek
a dost tepla, až neuvěřitelně hravé koťátko se raduje z hraček, které jsou pohybu :)
Nám Ježíšek přinesl nadílku o něco dřív ;) A tu sněhovou zase o chvilku později :-)
Těch události okolo pejsků se u nás zase až tak moc neudálo, o to je ta jediná větší!
Poprvé od začátku našeho chovu pražských krysaříků se nám narodila paterčátka!
Máme štěňátka se jmény od písmenka "O".
Jsme na ně pyšní, vždyť v rodokmenu nesou jména všech našich "Dm" krysařiček!


    Koncem léta už profukoval podzimní vítr, nastupující podzim pak přinesl mlhavé počasí i pár příjemně teplých dnů.
Rotavské varhany nám v létě učarovaly a tak jsme se k nim po necelém čtvrt roce ještě vrátili. Krom toho, že se okolí zbarvilo do podzimních barev, bylo nás tentokrát trochu víc, naše dvě babičky doprovázel tandem Apollo + Chessie, jejichž panička nás na výlet pozvala. Vidět Cílinku s dcerou Chessie a k tomu je poslouchat je skutečný zážitek, protože ani my nepoznali, která zrovna štěká. Štěkají jak přes kopírák ;)
Je to možná k neuvěření, ale v polovině září to bylo už 17 let, co jsme si v útulku našli naši bílorezavou Finušku. Do útulku přišla na začátku července jako milá a čiperná psí maminka s asi pětiměsíčním štěňátkem. Finuška tedy někdy začátkem roku oslavila pomyslnou člověčí plnoletost a teď jí "táhne" nejméně na krásných devatenáct.
14. září se naše "výprava" ve složení Šaki a Eliška zúčastnila Krajské výstavy psů v Lounech. Šakinka si vyťapkala titul Krajský vítěz, 12,5roční Veterán šampionka Eliška, která v perfektní kondici potvrdila formu, nepřehlédnutelně doprovázela Bělinku v soutěži Dítě a pes. Eli byla 3. nejstarším veteránem na výstavě, radost nám udělala účast 14leté choďačky Annie Dar minulosti.
Září bylo ve znamení choďáčků. Na lounské výstavě jsme potkali Annie Dar minulosti (je to Brixinky dcera z našeho prvního PP vrhu), babička je ve skvělé kondici, za to patří majitelce velký dík. Na mosteckém hipodromu jsme měli pro změnu štěstí na Brixy pravnučku Camellii z Chrámeckých vinic a je
jí nesmírně podobná. Cami doprovázela krysařička Miriska, za nás koníky pozorovala malá Šaki :)
Nikuška se v srpnu zúčastnila výstavy v Karlových Varech, kde ve třídě veteránů získala známku V1, VT a o týden později, 30. srpna, na MVP v Mladé Boleslavi s oceněním V1 a BOV (Nejlepší veterán) splnila podmínky pro přiznání titulu Český veterán šampion. Ten jí byl přiznán 23. září 2014 ve věku 8 let a 4 měsíců. Nikuška je tak po své babičce, mamince a tetě naší čtvrtou Veterán šampionkou.


    Výletně odpočinková dovolená "v plné polní" a počasím na objednávku na dokumentačních momentkách kompaktem.
5. srpna se nám po necelém roce, co je máme, rozmnožil i náš pár achatinek Achátek s Tinkou o malého vysněného Šimona. A 8. sprna jsme doma přivítali přírůstek ještě větší a chlupatější, domů jsme si přivezli malou šelmičku kočičku Illynku :) Pro nás pejskaře je to posun k úplně jiným rozměrům, jakými je třeba elegance kočkovité šelmy. Illy jsme vytvořili malou prezentaci na adrese našich prvních www.
3. srpna se bonitace v Hostouni zúčastnila naše malá Chakira Alimak a tak s Keisy tvoří tandem chovných holčiček. Pětilístek našich krysařiček doplňují naše tři veteránky. Šaki měří 22 cm, váží 1,9 kg, její bonitační kód je 22/1,9/I/A1/E3/J5/K9/N2. Po neděli je chovná i Keisynčina dcera Miriska, ze které máme velkou radost, sestřička Margitka se bonitovala již při jarním Radotíně.
Těžko nám je po každé zprávě o horšícím se zdraví našich stárnoucích odchovů... Atýsek... Desetiletý dědeček Čendík se letos stal tatínkem dvou nádherných vrhů (v DE i CZ) a o krytí by, paradoxně právě až nyní..., měli zájem i další chovatelé. Čendík je krásným pejskem původního typu krysaříčka.
I přesto chovatelům znovu připomínáme krycí pejsky z našeho chovu a to právě proto, že stárnou...
Sobotní výstavy v Hostouni jsme se zúčastnily tak trochu z tradice a hlavně pro soutěž Dítě a pes :-) Naši tříletou handlerku doplnila čtyřtlapkatá více než dvanáctiletá Eliška. Obě byly po dovolené perfektně sehrané a moooc jim to v kruhu šlo. Rozhodčí byl fér a děti vyhrály všechny. Bonbónkem
byla Eliščina výhra a jako Nejveteránka si zaťapala mezi nejkrásnějšími psy výstavy o titul BOB.
Díky naší Chessie, resp. díky její paničce "tetě" Markétě ;) s rodinou jsme si my všichni z Klášterce užili nádhernou dovolenou v okolí západočeské Rotavy. Počasí bylo celý týden parádní a tak si procházek krom nás dvounohých užívaly i naše čtyřnohé babičky. Holčičkám to stále krásně ťape, byly s námi v lesích i na rozhlednách, jejich deset a dvanáct let jim tam opravdu nikdo nehádal.


    Jaro rychle uteklo a léto máme v plném proudu.
V červnu se naše dvě chomutovské holčičky zúčastnily Krajské výstavy psů v Rokycanech. Šaki zazářila ve třídě mladých a získala titul Vítěz třídy mladých a ve finále vyhrála i Memoriál M. Mulačové pro krysaříky a pinče. I Niky se ve své třídě moc hezky předvedla
a vyťapala si známku výborná 1 a Vítěz třídy veteránů. Venku na trávě to oběma moc šlo!
Přesně před 15 lety, 23. května 1999, se začaly psát dějiny našeho chovu pražských krysaříků.
To nedělní odpoledne jsme si z pražského Žižkova od paní Kohoutové odváželi malé štěňátko, krysařičku Cyrilku Hekeži, naši Cesinku. Celou cestu se na mě dívala svýma korálkovýma očkama. Vyrostla z ní přenádherná fenka a vynikající maminka. Na Cesinečku vzpomínáme každý den...
A 23. 5. 2014 nám "přibyla" další veteránka. Mezi psí babičky se zařadila malá Fanika. Kromě toho, že je zase o rok starší, se pro ni nic nemění. Nikušku jsme se už po druhém těžkém porodu rozhodli nekrýt, takže si předčasný důchod užívá už pár let. Aby jí
nebylo smutno, společnost jí dělá dcerka Keisynka a Chakirka, dcera sestřičky Fabienky.
Poslední dobou se u nás fotí o něco méně než dřív a není to tím, že bychom snad fotit nechtěli, ale foťák
s sebou bereme ven jen zřídka a procházky si užíváme bez oblíbené optiky. Uteče tak obrovské množství momentek, ale o jejich úprk se stará i malá asistentka :) I přesto se na nás usmálo štěstí a prvně, tedy prvně
s foťákem, jsme potkali malou chlupatou potvůrku. Co to dělá s naší Cílinkou, na to se podívejte na obrázku :)
29. dubna se nám narodil náš 16. vrh. Keisy nakonec zůstal jen jeden pejsek, o kterého se starala tak přepečlivě, že nám klučík rostl více do šířky než do výšky a délky :-) Takového cvalíka jsme ještě nikdy neměli :-) I proto se na tlapičky stavěl trochu pomaleji a obtížněji. Kontrolou poradce chovu prošel bez chybičky a v červenci odjel se svým novým páníčkem. Keisynka si mateřství užívala.


Ať pro každého svítí a hřeje sluníčko nejen na jaře a v létě! Může být i takové ;)))


    První tři měsíce letošního roku byly mimořádně teplé a téměř bez sněhu i bez deště.
Pravidelní internetový hosté nemohli přehlédnout aktualizace starších stránek, právě doplňujeme informace, rodokmeny a fotky štěňátek. Využíváme období dětských bojů
s bacily, kdy se později po nocích sem tam chvilka najde. Jde to pomalu, ale budeme pokračovat, až upravíme celé stránky. Vracejte se k nám. I novinky sem tam přibydou.
Nečekaně brzké teplé jarní dny se snažíme provětrávat sebe i pejsky někde jinde než uprostřed města. "Holky", vlastně babičky, si užívají sluníčka, a když jsou dost vyběhané, rády se vrací domů, radost z dětských her s námi nesdílí. Chomutovský trojlístek se snad těší na letošní štěňátka, tak přemýšlíte-li o malém letním čtyřnohém přírůstku, zeptejte se nás.
I březen býval každoročně narozeninový. Cesince, která nám stále moc chybí, by bylo letos patnáct let... Předposlední březnový den to bylo 12 roků, co se Cesince narodila
naše malá Eliška. Jediná, která u nás skutečný den narozenin nikdy neslaví, je Finuška.
Je z útulku, tak ten správný den neznáme, ale s jistotou je Fině už minimálně osmnáct!
V polovině ledna oslavovala narozeniny, ty úplně první, i Šakinka, vyrostla z ní krásná krysařička, tak už potřebuje jen pořádně dospět a zmohutnět. Společně se starší sestřenkou Keisy stále řádí jako štěňátka.
V březnu absolvovala v Praze u MVDr. Skaly vyšetření na luxaci čéšky s moc hezkým výsledkem 1/0.
A v březnu to byl rok, co je Cesinky pravnučka, Cílinky vnučka, Nikušky neteř a Keisynky sestřenka u nás.
Loňský rok nám připravil spíše ty těžší chvilky, zejména smutný začátek... a studené jaro. Letošek byl pro změnu bez zimy, sáňkovat jsme byli jen 3x a v březnu, po roce, co nám odešla naše Cesinečka, maminka a babička našich pejsků, jsme běhali jen v tričku. Cílince po loňské kastraci trochu narostlo bříško a v lednu oslavila už 10. narozeniny, prvně je promlsala jen s Eliškou.