Novinky 2013

Pro zobrazení větších fotek na této stránce klikněte na náhled, fotografie se zavírají kliknutím na velký obrázek.


2020  -  2019  -  2018  -  2017  -  2016  -  2015  -  2014  -  2013  -  2012  -  2011  -  2010  -  2009  -  2008  -  2005-07  Do roku 2014 přejeme všem více sluníčka, tepla, pohody a štěstí i zdraví.
(víc než přinesl ten letošní nešťastný "třináctý" rok...)


    Pár obrázků letošního jinak promaroděného podzimu...
Štědrý večer byl po třinácti letech první bez naší Cesinečky, která nás letos v březnu navždycky opustila. Zůstaneme jí věrní a tak, pokud štěstí bude přát, se po roce snad budeme těšit z dalších Cesinčiných prapravnoučátek a bude-li toho štěstí víc než letos, třeba doma zůstane jedna holčička, i když nechat si další přírůstek je zatím spíš přání.
Z loňských Keisynčiných štěňátek vyrostli krásní krysaříci s ideální výškou a tak můžeme přemýšlet o dalším krytí. Půjde-li vše podle plánu (i když to se předem "nalajnovat" nedá), mohla by se štěňátka narodit koncem března. Většině budeme hledat nové domovy, a proto líbí-li se Vám pejskové z našeho chovu, nebojte se nás kontaktovat, otázky rádi zodpovíme.


    Jaro jako by letos ani nebylo a léto uletělo až příliš rychle.
I když to možná vypadá, že se u nás nic neděje, opak je pravdou. Ale události ryze člověčího charakteru na stránky čtyřnohých členů naší rodiny přece nepatří. A tak i ty aktualizace váznou, protože není kdy psát a o čem psát. A naše pejsky máme rádi pořád stejně, to snad každý ví! :) Většinu letošních obrázků máme nepsích a často jen dokumentačních z kompaktu.
Dorostenka Šaki si 14. září v Karlových Varech vyzkoušela, jaké to je proběhnout se ve výstavním kruhu. Krysařík byl samozřejmě zcela tradičně posuzován jako poslední hodnocené plemeno.
Pan rozhodčí Jančík ji prý velmi kladně ocenil za exteriér i hezké předvedení. Samozřejmě si ji
předváděla vlastní panička, my ostatní šli raději obdivovat oblíbené Vřídlo, ale to sem nepatří :)
V polovině září to bylo už 16 let, co jsem k nám domů přišla z útulku bílorezavá fenka Fina. Datum narození neznáme, ale našli ji jako maminku s odrostlým štěňátkem, tak jí k těm osmnácti asi nespíš táhne. I když už neposkakuje jako zamlada, na osmnáct nebo sedmnáct let ale vůbec nevypadá a pořád je v celkem dobré kondici. Tak ať to zdraví Finušce ještě pár let vydrží!
Letošní sluníčko zahřálo alespoň v srpnu. První polovinu měsíce proťapala Eliška s Cílinkou po šumavských kopcích a tu druhou si tlapkami šláply i na skály švýcarských Alp. Na českých horách nás vítal "náš" Gasi, do Švýcarska, kde se Eliška na zahrádce domečku paní Mordasini v roce 2002 narodila, jsme se jeli spíše rozloučit. Jen týden po našem návratu nás bohužel dohnala smutná zpráva o osiřelé ch. st. de la Cacahuete...
3. 8., cestou na jih, jsme se tradičně stavili na speciálce v Hostouni a naše "želízko v ohni" bylo tentokrát dvounohé ;) Bělinka se celou dobu těšila, jak bude vodit Elišku po červeném koberci :) Naše dvě holky byly nepřehlédnutelné a nikdo ten den neušlapal v kruhu tolik! :-) Radost nám udělala účast Elišky syna veterána Čendíka a obou krásných dcer naší Keisy.
Čas letí neúprosně a nejde zastavit... V červnu to bylo 20 let, co jsme si domů přivezli našeho prvního pejska, naši Zuzanku. Ta nás vlastně přivedla ke krysaříčkům i k naší Cesince, na kterou ani po půl roce nejde každý den nevzpomenout. Cesinky prapravnoučátka určitě plánujeme, nespíš příští rok. Budete-li mít zájem o štěňátko od nás, můžete si ho samozřejmě nezávazně zamluvit třeba hned.
V dubnu jsme v Klášterci tradičně přivítali milou psí a člověčí návštěvu. S paničkou se
na nás prvně přijela z Chomutova podívat malá Šaki a až z dalekého Berlína si s maminkou Cílinkou přiběhla zaštěkat Chessie - samozřejmě v doprovodu Apolla a paničky s páníčkem.
Bylo ještě celkem chladno, ale i pár fotomžiků se nám na procházce v lese zadařilo pořídit.
Kromě našich vlastních dospívajících i dospělých "štěňátek" nám dělá radost také každá zpráva
o potomcích našich potomků. Za všechny tedy ty, které doprovázely i obrázky. Překrásná je Chanelka Čekanka manželů Hruškových (vnučka a pravnučka naší Cesinky) anebo malá Iron Lady Jongal, tahle nádherná krysařička je dcerou Čendíka Dar minulosti, vnučkou naší Elišky a Cesinky pravnučkou.


    V srdíčku nepolevující smutek, venku nekonečný duben, doma naši "velcí" pejskové a s nimi jedna malá psí radost!
Dnes je to měsíc, co odešla naše první a nezapomenutelná krysařička Cyrilka, naše Cesinka. Každý, kdo otvírá klubové stránky, ji zná z obrázku vlevo nahoře. Leží druhá zleva v té čtveřici našich krysařiček, svých dcer a vnučky. Vděčíme jí za všechny naše černožluté pejsky. Rádi bychom všem připomněli, že tu jsou ke krytí její synové a vnuci s původními krysaříky v PP.
Jedna z veselejších novinek :) I když nebyla plánovaná. Ale osud umí všechno nějak zamíchat
a tak k nám přicestovalo štěňátko! Jmenuje se Chakira Alimak, už z Petřvaldu slyší na Šaki. Její maminkou je Fabi, dcera naší Cílinky, Cesinky vnučka. Byla takovým překvapením, cestovala autobusem přes Prahu, aby se 30. března, na Elišky narozeniny, stala naší chomutovskou posilou.
Letošní 30. březen připadl stejně jako před 11 lety na sobotu den před Velikonocemi. Ta letošní byla smutnější... Byly to Elišky první narozeniny bez Cesinky, od narození byly spolu. A byly právě jedenácté. Před jedenácti lety ji Cesinka porodila do svěže zelené švýcarské trávy zahřáté jarním sluníčkem. Letos nás čekal spíš prosinec, protože venku poletoval sníh. Zima byla tentokrát studená, dlouhá a neveselá...


    I přes veselé chvilky se štěňátky byl začátek letošního roku náročný a nepopsatelně smutný...
Naše nejhodnější Cesinečka, moje první krysařička, které vděčíme za všechny malé tlapičky, co nám doma ťapou, nepočkala na hřejivé jarní teplíčko... 13. března 2013 odešla naše Cyrilka Hekeži navždycky za sluníčkem... 15 dní před 14. narozeninami... Byla pejskem,
na kterého se nikdy nezapomíná, první a jedinečná. Nejde popsat, jak moc nám tu chybí. I pejskové posmutněli... Vychovala šest krásných štěňátek, její význam pro chov je nepopsatelný.
V lednu, jako každý rok, slavila Cílinka další narozeniny. Letos již deváté. Cíli už také odpočívá častěji než dřív, ale venku jí to pořád ještě štěká a skáče :) I přes pokročilejší věk má všechny druhé zoubky, které jí do 6 měsíců věku narostly. A že štěňátka mít stejně nemůže, absolvovala
8. března 2013 kastraci. Byl to její první velký zákrok, "oklepává" se z něj trochu hůř...
Začátek roku nám zpestřila přítomnost Keisinčiných štěňátek. Keisy si jako výborná maminka mateřství užívala. Nic ale netrvá věčně a tak 17. února odcestoval Maxík, obě holčičky zamířily 6. března do malých chovatelských stanic. Margitka do ch. st. z Pašerácké lávky a Miriska do společnosti našeho Čendíka v ch. st. z Chrámeckých vinic.