Novinky 2012

Pro zobrazení větších fotek na této stránce klikněte na náhled, fotografie se zavírají kliknutím na velký obrázek.


2020  -  2019  -  2018  -  2017  -  2016  -  2015  -  2014  -  2013  -  2012  -  2011  -  2010  -  2009  -  2008  -  2005-07  Všem velkým i malým pejskařům přejeme do roku 2013 čtyřnohé parťáky po boku a na každém kroku! :-)

  


    Čas od konce léta do konce roku doslova profrčel!
Naše Cesinečka, zakladatelka celého chovu našich krysaříčků, si prohlédla svá prapravnoučátka
(a vnoučátka zároveň). Do štěňátek vkládáme velké naděje a sny. Snad se vyplní a Cesinka, která dala plemeni hodně moc, bude mít další následovničky. Čas je nemilosrdný... Za necelého čtvrt roku oslaví své 14. narozeniny. Letošní Štědrý večer, náš třináctý společný, tentokrát celý prospinkala.
17. prosince 2012 se naší nejmladší krysařičce Keisince narodila trojčátka - pejsek a dvě fenečky. Porod byl bezproblémový, štěňátka okamžitě pořádně hladová ;) Ve věku dvou týdnů se mají čile k světu a začínají se pomalu rozkoukávat. Tatínkem je náš odchovanec Cyríšek Dar minulosti, bratr naší Cílinky, prababičky trojčátek.
Všechna naše štěňátka jsou zadaná, ale pokud byste měli zájem o štěňátko mající v rodokmenu naše krysařičky, obraťte se na chovatelskou stanici Alimak, případně kontakt rádi zprostředkujeme.
Fabi, Cílinčina moc hezká dcera (podobou ji nezapře), čeká štěňátka s Arisem Emirion. Je náhoda, že i v Arískových žilách koluje Cyríškova krev ;) Na štěňátka se těšíme, Fabi je přece od nás! :-)
Dnes asi sedmnáctiletá Finuška se o letošní zimě přestěhovala ze své zahradní boudičky do tepla, protože
kondice v jejím věku už není co bývala... A protože jsme všichni hlídali budoucí maminku, vyskytla se neopakovatelná možnost vyfotit si všechny naše pejsky pohromadě. Prostorové a hlavně světelné podmínky
na focení sice nebyly ideální a čas tlačil (druhý den už bylo pejsků o tři víc), ale nešlo to alespoň nezkusit.


    S nastupujícím podzimem ještě obrázkové jarně-letní okamžiky
Aktuálně čekáme na hárání nejmladší Keisy, budou to její první štěňátka a náš další vrh po více
než 2,5 letech. Náš patnáctý! Takový polokulatý :-) Zatím ještě neháráme, ale už brzy. Keisynce budou v lednu už tři roky, ale stále se chová jako štěňátko. Bude-li po svých předcích, bude výborná máma. Vyniká temperamentem, přátelskou povahou a zdravím, o které jde především.
Ne že bychom aktualizovat nechtěli, ale… Letos máme historicky asi nejméně pejskofotek. Krom toho, že „odešel“ objektiv, to s focením tolik nejde. Dříve jsme pořizovali obrázky za pochodu - momentky plné pohybu, zaujetí, nastražených oušek a zvednutých ocásků.
Ale jak fotit poletující šakalíky teď, když obsazené ruce mají trochu jiné zaměstnání? ;)
22. září jsme po dřívějších prvenstvích našich krysařiček a některých našich štěňátek oslavili další velký chovatelský úspěch, když si Kasimek (syn Faniky a bráška Keisynky) na výstavě neuznaných plemen v Mladé Boleslavi připsal ke svým triumfům krom CACe a BOBa :) i titul BIS a stal se nejkrásnějších psem "neuznanců" ČR!!! Dík patří zejména majitelce za péči a ukázkové předvedení!
Od září se Cílinka pyšní diplomem Českého veterán šampiona. Tradičně se nám nevedlo na speciálce, zato
v Karlových Varech, taktéž u p. Hořáka, ani nepostřehla, že je na výstavě. Kruh opouštěla jako poslední vystavovaný pes a výstavám tak řekla ahoj asi napořád. Snad nás příležitostně doprovodí Eliška, bude-li ještě
ve formě, Cílinku necháme užívat si "důchodu" třeba myškováním. V K. Varech zazářil a třetí V1 splnil i Čendík!
V K. Varech, kde Cílinka a Čendík „dojeli“ Č. veterán šampiona, se krom choďačky Cory
z Brdského zálesí
ukázkově předvedla i dvě Cořina "B" štěňátka z Chrámeckých vinic
ch. st. paní Caltové. Všem patří dík za to, že pokračují i v naší chovatelské práci, v žilách jejich psů koluje krev naší Brixinky, Cory babičky, která už s námi, bohužel, není…
Na Speciální výstavě v Hostouni, kde Eliška v čestné třídě porazila krásnou konkurenci, jsme „postavili“ hezky vyrovnanou skupinu a to hlavně díky Simče Krečevové, která k našim dvěma veteránkám přihlásila kromě Kasimka (CAC a nejkrásnější pes černý s pál.) i Jackýska. Dva vyrovnané páry, nádhera a 1. místo! :) Naše pejsky znáte i z klub. www. Ten čtyřlístek v hlavičce i upoutávky na Milovice a tuhle Hostouň :)
Naše nejmladší babička, osmiletá Cílinka, se do výstavního ringu vrátila bez tréninku po více než šesti letech. V Litoměřicích ťapala s vrtícím se ocáskem moc hezky a vyšlapala si ocenění, co nikdo nemá. V posudku stojí „Nejhezčí mladý veterán“ ;-) Však kdo by jí ten věk hádal!? Jen s ťapáním vedle kočárku bez našich 30 km vycházek ty napnuté pružinky šlach a svalů citelně povolily...
Úspěchy zaznamenáváme i u potomků našich krysařiček. Vždyť Kasim, syn Faniky, se může pochlubit titulem Českého šampiona a úspěšným krytím, Jacky, také Faniky potomek, je otcem dvou psích kluků
a Cílinčina dcera Lassie je ve Švédsku maminkou krásné dcery jménem Vilja. A osmiletý Čendík, syn desetilé Bělinky, jak už výše padla zmínka, splnil podmínky pro udělení titulu Českého veterán šampiona.
V květnu to byl rok, co je nás dvounožců o jednoho víc, v květnu to bylo 6 let, co se nám narodila Nikuška, v květnu to bylo 13 let, co jsme si přivezli Cesinku. Jak ten čas utíká… Nebo spíš letí. Za rok se toho událo. Jedna roste, jiná se zmenšuje. Jedna počítá nové zoubky, další o ně přichází... Zoubky. Cílinku nám pan doktor při jejich čištění pochválil. Kdyby prý byli všichni pejskové tak vzorní, nemuseli by se na to čištění přispávat. :)


Běžíme za jarem, které už je na dohled! Krásné jaro plné sluníčka!


    Slunečné březnové dny
Čas neúprosně letí a je tu další březen a pejskové jsou zase o další rok starší...
Naše Cesinka, která je vlastně takovou maminkou celého našeho chovu pražských krysaříků, oslavila už 13. narozeniny. O dva dny později slavila Eliška kulatiny :-) Bylo to už 10 let, co ji Cesinka přivedla na svět do svěže zelené trávy zahřáté paprsky švýcarského sluníčka.


    Sluníčko v únoru nesvítilo každý den...
Jsou zprávy, které se nepíší dobře, kterých bychom se rádi vyvarovali a své čtyřnohé kamarády tu nejraději měli napořád, kdyby se to dalo zařídit. Jenže to, bohužel, nejde... Žádného choďáčka už nemáme. 23. února 2012 se i Brixinky čas naplnil, teď už se na svět dívá z nějakého psího obláčku, kde na ni nejspíš zase štěkají Zuzanka se Shelinkou.
Naše Brixinka odešla, ale její krev dál koluje v žilách jejích potomků. Nedávno jsme dostali krásné fotografie pravnoučátek (4 fenek a 3 kluků) z ch. st. z Chrámeckých vinic, kde Brixy vnučce Coře z Brdského zálesí vyštěkává společnost i krysařík Čendík Dar minulosti. ;) Štěňátka už mají nové domovy, jen poslední Bady ještě čeká na nového páníčka. Kontakt na paní Caltovou zájemcům rádi předáme.


    Letošní zima nešetří venku zejména mrazem.
29. ledna 2012 oslavila naše nejmladší krysařička Keisy 2. narozeniny.
Vyfotit temperamentní Keisynku je trochu náročnější, málokdy se zastaví :-) Její první krytí
jsme definitivně odložili z jara na podzim, pejska už vybraného máme ;) Případní zájemci se mohou již s předstihem ozvat nejlépe prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky.
27. ledna 2012 to bylo již 14 let, co se naše choďanda Brixa narodila. Brixinka špatně vidí, hůř chodí
a už vůbec neslyší... Choďáčky už nechováme, ale momentálně se těšíme z vnoučat v chovatelské stanici
z Chrámeckých vinic. Brixinčina bílorezavá kamarádka Finuška je ještě o dva roky starší. Přesné datum narození neznáme, Finuška je nalezenec z útulku. V polovině letošního září bude naše už 15 let.
Majitelé nám opět poslali obrázky našich dospělých dorostenců z posledních vrhů, těmi nejnovějšími se
ale musíme pochlubit ;) Jacky s Kasimem se těší z nového domečku a rozpustilých čtyřnohých kamarádek. Panička nejmladší Lassie, která svou maminku rozhodně nezapře, se pomalu ohlíží po budoucím ženichovi :) Za obrázky, propagaci a hlavně za starost o naše štěňátka všem "našim majitelům" moc děkujeme!


    Ohlédnutí za rokem 2011
Dnes, 3. ledna 2012, slaví Cílinka 8. narozeniny. Tříčlenná klášterecká smečka je tak kompletně složená z veteránek a průměrný věk našich pejsků stoupá... V březnu oslaví Cesinka 13. narozeniny, Eliška desáté, Brixince bude na konci měsíce 14 let a Finušce
je už 16 roků. Nejmladší je chomutovská Nikuška (5,5 roku) s dvouletou Keisynkou.
Na Cílinčiny narozeniny jsme slíbili překvapení. :-) Tak tady je!
Je to nový vzhled našich stránek. Bohužel kompletní přestavbu překazil rozbitý počítač
a tak se některé části ještě nějakou dobu budou zobrazovat v původní verzi. Vše vzniká jedině v noci, když spinká miminko i nakrmení pejskové. Mějte, prosím, trpělivost.