Sessi Dar minulosti - "Cesmínka"

Cesmínka je spolu se sestřičkou Sammy vnučkou Keisy, pravnučkou Faniky a Bělinky, vnučkou a prapravnučkou Cílinky a naše 1. krysařička Cyrilka, jediná zakladatelka celého našeho chovu, je v PP hned 4x, i když 5. generace již není v rodokmenu vidět.

Datum narození:4. 12. 2016
Sourozenci:Sonny
Sunny
Sammy
  
Výstavní ocenění:Výborná
DNA profil+ ověřená parentita
Bonitace:17. 3. 2019 - chovná
 - 22/1,6/I/A1/D4,E3,4,6/J2,L2
Vyšetření PL:0/0
  
Štěňátka:21. 2. 2020:   Axísek
  
  

Když spala Nesinka na operačním stole, Cesmínka byla první štěňátko, které mi veterinář do ruky dal. Všechna štěňátka se narodila císařským řezem, protože se dvěma z nich chtělo na svět současně. A protože to takhle nejde, porod se zastavil. I přes strach a dlouhou dobu byla všechna štěňátka živá a od začátku velmi čiperná.

Cesmínka byla chviličku ze všech štěňátka ve vrhu "S" nejmenší. Od začátku byla nejvíce rozmazlovaná, neuvěřitelně fotogenická, na každé fotografii šla mezi sourozenci na první pohled hned poznat. Očička otevřela Cesmí jako první ze štěňátek už 11. den.
Cesmínka je jedinečná, rozmazlovali jsme si ji pro sebe, měla u nás zůstat. Bohužel nebaštila s takovou chutí jako sestřička Sammy a tak jsme se museli rozhodnout, kterou z holčiček si necháme doma. Chtěli jsme sice obě, dokonce i volací jméno Cesmínka, Cesmí, jsme vymysleli (aby se to Nesince nepletlo), obě holčičky se venčily společně, ale na obě nám čas ani ruce nestačily. Bylo mi těžko, když jsem odvezla téměř čtyřměsíční Cesmínku do Litvínova ke kamarádce. A i když je naše, je tu bez ní smutno. Vychovávali jsme si ji od narození pro sebe, takže se moc ráda mazlí, ráda tráví čas na klíně - zkrátka rozmazlené štěňátko. Oproti Sammy, která se psů jako štěňátko s ocáskem dolů bála (a stále bojí), Cesmínka ocáskem vesele vrtěla, vše ji zajímalo. Byla drobounká a zahrádka, kde nehrozí, že ji nabourá malá a zatím neopatrná handlerka, byla pro ni asi tím nejlepším řešením. I pro Cesmínky novou paničku.

Cesmínka se po příjezdu do nového domova, kam ji doprovázela na klín se schovávající sestřička Sammy, rozkoukala během vteřiny. Okamžitě byla doma. Tak nás těší, že je Cesmí šťastná, ven může, kdy se jí zachce a tu největší radost dělá své paničce, která si krysaříčka pořídit nemohla. Cesmínka rozdává radost a na svou velikost ji rozdává ohromně.
Párkrát jsme se na Cesmínku byly i se Sammynkou podívat. Je moc podobná své prababičce Cesince - vzhledem i povahou, je krásná, veselá a mazlivá. Se Sammynkou se okamžitě poznaly a začaly se svými oblíbenými nekonečnými honičkami, kdy Cesmínka stíhá Sammynku ;) S Cesmínky paničkou teď jen doufáme, aby dorostla a třeba se v budoucnu stala maminkou. Cesmínka rozdává pusinky majitelce ch. st. z Jůlinčina chovu, kde se před lety Jůlince narodil Cilleček, Cesmínky dědeček.

V březnu 2019 se Cesmínka zúčastnila první výstavy, klubovky v Jesenici, aby mohla být chovnou fenkou. Je úžasná! Přesto, že byla poprvé na takovém "velkém" výletě, ťapklala vesele a jako profík. A že dostala od T. Kučery jen velmi dobrou a byla třetí? Vůbec nevadí! Stejně tak to měla i maminka Nesinka, která je dnes i Klubovou šampionkou ;) Ten den se také Cesmí stala chovnou fenkou, v typu je přesně taková, jací bývali krysaříci před čtvrt stoletím. Její paničce za všechno i za Cesmínku moc děkujeme.
Další výstavy se Cesmínka zúčasnila v červnu v Karlových Varech, přespávala u nás a poprvé byla bez svojí paničky. Přesto byla úžasná, hodná, krásně se předvedla a odnesla si ze své druhé výstavy ze třídy otevřené výbornou, byla druhá za starší Pammy z našeho chovu.
21. února 2020 se Cesmínka stala maminkou krásného pejska Axíska Dar minulosti, jeho tatínkem je náš Tequila Dar minulosti. Na bonitaci vážila 1,60 kg, po prvním vrhu "dospěla" a má již krásných 2,10 kg.

Cesmínky tatínkem je "náš" ochovaneček Chessy Dar minulosti. Je jediným synem naší Cílinky. Mrkněte na Chessyho www.


Prohlédněte si:   Cesmínky fotogalerii,     Cesmínka se sourozenci,     aktuální obrázky jsou v novinkách.


Rodokmen  (pod jmény máme vlastní fotografie krysaříčků z PP naší Sammy, tituly jsou aktuální k datu vystavení PP)

CHESSY Dar minulosti

černá s pálením
23.0 cm,  PL 0/0
DNA profil

Krajský vítěz
Vítěz třídy
Výborný

CILL z Jůlinčina chovu

černá s pálením, 23 cm
CAC ČR, Vít. tř. ml.

  BARONEK od Hradu Bradlec
  č.s pál., 21,5 cm  Res. CAC, CAJC
  ATÝSEK Dar minulosti  GCh.
  HAISY Bambulka CS  Výb.
  JŮLINKA Myš-Fyš
  černá s pál., 20,5 cm  Ch., 3x BOB
  CVRČEK z Rotšt. lesů  VT
  DEISY Myš-Fyš  

CÍLINKA Dar minulosti

černá s pál., 21,5 cm, PL 0/0
Klub.Ch., Vch. Ch., JCh., 2x BOB

  LORD z Vyšehrad. podhradí
  černožlutá, CAC, Krajský vítěz. VT
  BUCEFAL z Vyš. podhradí CAC
  GINA z Vyšehrad.podhradí  
  CYRILKA Hekeži
  čž, 20,0 cm, PL 0/1, Klub.Ch.,VCh.
  CHARLI Černý ranch Ček.ch.ml.
  ARANKA z Malovar  Výborný

ONESKA Dar minulosti

černá s pálením
22 cm, PL 1/0, DNA + parentita

Český junioršampion
Krajský vítěz, Oblastní vítěz
Vítěz třídy
Vítěz třídy mladých

ČENDÍK Dar minulosti

č. s pál., 21,5 cm, PL 0/0, DNA
Veterán šamp., CAJC, Krajský v.

  NERO z Amálčiny zahrádky
  čž, 22,0 cm  Ch., BIG, 2xBOB, Klub.v.
  CID z Hrádku Kunratic  2x CAC
  GITA ze Zámecké ratejny
  BĚLINKA Dar minulosti
  č.s p., 22,0 cm, PL 0/0 Klub.ch,GCh
  ADÁMEK od Černovol.skály Ch.
  CYRILKA Hekeži  Klub.ch., VCh,Ch.

KEISY Dar minulosti

č. s pál., 27.0 cm, PL 0/0, DNA
CAJC, Výborná, Velmi nadějná

  Q-Eliášek Černá orchidej
  černá s pál., 24,5 cm  CAJC, VTM
  ENN Černá orchidej  VCh.
  ELIS Bára chov  CAC, CAJC
  FANIKA Dar minulosti
  č.s pál, 21,0 cm, PL 0/0  VCh., JCh.
  BADÝNEK z Drinopolu  CAC
  CÍLINKA Dar minulosti  Kl.Ch,Ch.