Sammy Dar minulosti

Sammy je spolu se sestřičkou Sessi vnučkou Keisy, pravnučkou Faniky a Bělinky, vnučkou a prapravnučkou Cílinky a naše první krysařička Cyrilka, jediná zakladatelka celého našeho chovu, je v PP hned 4x, i když 5. generace již není v rodokmenu vidět.

Datum narození:4. 12. 2016
Sourozenci:Sonny, Sunny, Sessi
  
Výstavní ocenění:Šampion ČMKU
Český grandšampion
Český šampion
Klubový šampion
3x BOB, BONB 2, BONB 3
BIG 3 (neuzn.pl.), BIG 4 (sk. IX)
Národní vítěz, BOS,
7x CAC, 4x CAC ČMKU,
2x Res. CAC, CAJC, KV, OV
DNA profil+ ověřená parentita
Bonitace:18. 3. 2018 - chovná
 - bonit.kód: 22/2,2/I/A1/E3,6,8/N3
Vyšetření PL:0/2
  

Sammynka je naší velkou posilou ve smečce, narodila se mamince Onesce jako jedno ze čtyř štěňátek vrhu "S". Sestřička Sessi, které ale neřekneme jinak než Cesmínka, je také naše, i když s námi nebydlí.

Sammy je krásná, ale straaašně uštěkaná. Sice to tak nevypadá, ale do čtyř měsíců štěkat neuměla ;) Je mazlíček a velká pusinkovačka, před svou maminkou leží stále na zádech, miluje hry s plyšáčky a na pozoru se musí mít většina dětských hraček, ponožek a všechny papírky vč. kapesníčků, účtenek a také podložek na čůrání - po jejich destrukci to doma vypadá jak po obrovské chumelenici! :-)
Moc ráda chodí ven a výborně se se Sammy cestuje, ve vlaku se hned uloží ke spánku a skoro celou cestu spokojeně prochrní.
Výstavní kariéru zahájila účastí na MVP v Litoměřicích ve třídě štěňat, kde cvičně doprovázela svou maminku. A i když speciálku v Hostouni statečně proštěkala, odnesla si prvneství ze třídě dorostu. V Hostouni byla ale důležitou součástí naší chovatelské skupiny poprvé sestavené jen z našich vlastních krysařiček - spolu se Sammy nás reprezentovala skoro 15,5roční Eliška (Bělinka) a Nessie (Oneska). Tuto soutěž jsme nečekaně vyhráli! :-) Na klubovce ve Višňové u Křivoklátu, kde se setkala i se svým tatínkem a ťapkala i v soutěži Dítě a pes, byla s výbornou třetí ve velice početné konkurenci. V kruhu byla nejmladší, teprve devítiměsíční. Už máme za sebou i krajskou výstavu v Karlových Varech, tam se překvapivě předvedla až moc hezky, že i rozhodčí p. Hořák ocenil její úžasnou povahu. :-) V každém případě si spolu s Eliškou a Pammynkou od nás odvezla pohár za 3. místo za nejlepší chovatelskou skupinu!
Výstavní úspěchy začaly přicházet až po zlepšení našeho předvádění a tak se Sammynka, krom úspěchů z malých výstav, kde se stala Krajskou i Oblastní vítězkou, pyšní i titulem CAJC, 2x CAC, Res. CAC a překrásným titulem BOB z mezinárodní Mladé Boleslavi, kde trium završila i třetími místy ve Velké národní ceně a ve skupině národních a FCI neuznaných plemen (BONB 3 a BIG 3). Druhého CACe získala v mezitřídě na klubové výstavě ve Višňové u Křivoklátu v konkurenci dalších čtyř krásných feneček, současně poprvé nastoupila v párech společně s naším Jerrýskem (Tequilou Dar minulosti) a byla součástí naší vítězné chovatelské skupiny (společně s našimi dalšími odchovy - Tequilou, Usurim a Vydrýskem). Navíc velice krásně ťapala s Bělinkou v soutěži Dítě a pes, kde byly naše holčičky těsně druhé.
V květnu 2019 nastartovala Sammy úspěšnou výstavní sezónu, když v květnu v Litoměřicíh získala BOBa (BOJe a BOSe získal náš Jerry) a v závěrečných soutěžích byla ve Velké národní ceně druhá za československým vlčákem. Soutěže o BIG jsme se nemohli zúčastnit, byla až v neděli s IX. sk. FCI (protože byli krysaříci v dubnu uznáni FCI). S poháry jsme si rovnou odváželi i diplom Českého šampiona. V červnu v Klatovech získala Sammy ve třídě vítězů CACe, v červenci na NV výstavě v Mladé Boleslavi CACe, Národního vítěze, CACe ČMKU a poprvé reprezentovala plemeno i v IX. skupině FCI mezi společenskými plemeny, kde obsadila úžasné 4. místo! A protože se krysaříci vystavovali až v neděli, nemohli jsme se jako jediné národní plemeno zúčastnit Velké národní ceny, která byla již v sobotu... V srpnu pak s CACem a BOSem dojezdila Grandšampionát (BOBa tentokrát získal náš Jerry). Na klubovou výstavu na Křivoklát jela Sammynka v době, kdy se rozhodla přelínat a tak si vychodila "jen" Res. CACe. My tam ale jeli hlavně kvůli soutěži "Dítě a pes" a nejkrásnější dvojicí se tentokrát stala naše Bělinka se Sammynkou, když paní rozhodčí ocenila, jak to holčičkám krásně ladí! :)

Sammynka s přehledem splnila také podmínky pro získání Klubového šampiona, který jí byl klubem přiznán v březnu 2020. A přesto, že se na jaře 2020 žádné výstavy z důvodu nouzového stavu nekonaly, Sammynka zakouzlila a vyčarovala si ještě titul Šampion ČMKU! :-) No trochu nám pomohla změna podmínek pro plemena bez možnosti získat CACIBa, když nově stačí i BOS, tak už jsme toho čtvrtého BOBa nepotřebovali. ;)

Na jaře 2018 absolvovala Sammy bonitaci a je chovná. Trošku menší radost máme z čéšky, kterou si, myslím, nešťastně v pěti měsících narazila o kovovou lavičku, a i když chodila po třech, paní doktorce se zdála být v pořádku...

Sammynka s námi sem tam i cestuje. Byla třeba tady kousek na Hasištejně, Meděnci, Božím Daru, Zooparku v Chomutově anebo kousek dál v Ústí nad Labem, SOOSu, Bečově nad Teplou i v Liberci a vyběhla s námi na Ještěd, Házmburk nebo na Bukovou horu i Sokolí vrch. Zatím nejdál vycestovala do Švýcarska, rodiště naší Elišky, aby se s námi podívala na naše oblíbená místa v okolí Avry devant Pont, do Gruyeres a lanovnkou vyjela třeba i do výšky 2002 m na Moléson. Venčení miluje za každého počasí, ven se těší a radost z procházky má i tehdy, když venku padají trakaře! :-)

24. července 2020 se Sammynka stala poprvé maminkou. A hned maminkou krásný čtyřčátek - dvou pejsků a dvou feneček z vrhu C, ze kterého doma zůstala krásná Cíněnka, slyší na jméno Íný. Tatínkem štěňátek je náš Tequila Dar minulosti (Jerry).

Sammynky tatínkem je "náš" ochovaneček Chessy Dar minulosti. Je jediným synem naší Cílinky. Mrkněte na Chessyho www.


Prohlédněte si:   Sammynky fotogalerii,     Sammynka se sourozenci,     aktuální obrázky jsou v novinkách.


Rodokmen  (pod jmény máme vlastní fotografie krysaříčků z PP naší Sammy, tituly jsou aktuální k datu vystavení PP)

CHESSY Dar minulosti

černá s pálením
23.0 cm,  PL 0/0
DNA profil

Krajský vítěz
Vítěz třídy
Výborný

CILL z Jůlinčina chovu

černá s pálením, 23 cm
CAC ČR, Vít. tř. ml.

  BARONEK od Hradu Bradlec
  č.s pál., 21,5 cm  Res. CAC, CAJC
  ATÝSEK Dar minulosti  GCh.
  HAISY Bambulka CS  Výb.
  JŮLINKA Myš-Fyš
  černá s pál., 20,5 cm  Ch., 3x BOB
  CVRČEK z Rotšt. lesů  VT
  DEISY Myš-Fyš  

CÍLINKA Dar minulosti

černá s pál., 21,5 cm, PL 0/0
Klub.Ch., Vch. Ch., JCh., 2x BOB

  LORD z Vyšehrad. podhradí
  černožlutá, CAC, Krajský vítěz. VT
  BUCEFAL z Vyš. podhradí CAC
  GINA z Vyšehrad.podhradí  
  CYRILKA Hekeži
  čž, 20,0 cm, PL 0/1, Klub.Ch.,VCh.
  CHARLI Černý ranch Ček.ch.ml.
  ARANKA z Malovar  Výborný

ONESKA Dar minulosti

černá s pálením
22 cm, PL 1/0, DNA + parentita

Český junioršampion
Krajský vítěz, Oblastní vítěz
Vítěz třídy
Vítěz třídy mladých

ČENDÍK Dar minulosti

č. s pál., 21,5 cm, PL 0/0, DNA
Veterán šamp., CAJC, Krajský v.

  NERO z Amálčiny zahrádky
  čž, 22,0 cm  Ch., BIG, 2xBOB, Klub.v.
  CID z Hrádku Kunratic  2x CAC
  GITA ze Zámecké ratejny
  BĚLINKA Dar minulosti
  č.s p., 22,0 cm, PL 0/0 Klub.ch,GCh
  ADÁMEK od Černovol.skály Ch.
  CYRILKA Hekeži  Klub.ch., VCh,Ch.

KEISY Dar minulosti

č. s pál., 27.0 cm, PL 0/0, DNA
CAJC, Výborná, Velmi nadějná

  Q-Eliášek Černá orchidej
  černá s pál., 24,5 cm  CAJC, VTM
  ENN Černá orchidej  VCh.
  ELIS Bára chov  CAC, CAJC
  FANIKA Dar minulosti
  č.s pál, 21,0 cm, PL 0/0  VCh., JCh.
  BADÝNEK z Drinopolu  CAC
  CÍLINKA Dar minulosti  Kl.Ch,Ch.