Oneska Dar minulosti  -  "Nessie"

Oneska v sobě nese všechny naše krysařičky, je dcerou pejska z našeho chovu a současně i pokračovatelkou rodiny. Je dcerou naší Keisy, vnučkou Faniky i Bělinky, pravnučkou Cílinky a pravnučkou i prapravnučkou naší první krysařičky Cyrilky Hekeži.

Datum narození:12. 12. 2014
Sourozenci:Odie, Ori, Odynka a Oranka
Výstavní ocenění:Klubový šampion
Český Grandšampion
Český šampion
Český junior šampion
Národní vítěz, BOJ
Krajský vítěz, Oblastní vítěz
Nej fena nár. plemen (RO 6/15)
Vítěz Memoriálu M. Mulačové
Bonitace:13. 3. 2016 - chovná
 - bonitační kód: 22/2,3/I/A1/E3/CH6/K11/L6/M5/O3
Vyšetření PL:1/0
DNA profil+ ověřená parentita
ŠtěňátkaSonny, Sunny, Sammy, Sessi
Vampy, Vapity, Vydrýsek
Zandari

Nesinka je pokračovatelkou rodiny po naší první krysařičce Cesince, i když jí podobná asi moc není, tedy rozhodně ne povahou ;) Nesinka je takový malý diblík, dětské srdíčko hřeje od chvíle, co se narodila jako prvorozená holčička s červenou mašličkou. Byla první, tak měla dětská očka od začátku jasno :-) Narodila se v Chomutově jako nejmenší štěňátko z početného vrhu pěti krásných štěňátek. I když nejmenší, tak rozhodně nejčipernější, dokonce i očička otevřela první ze všech. Od poloviny února "čipeří" v Klášterci. Eliška s Cílinkou jsou babičky, které mají rády svůj klid a z malého neúnavného temperamentu radostí právě neskáčou. Přesto si malá Nesinka našla dvě velké kamarádky na hraní - jednu dvounohou, která si ji mezi všemi vybrala, a jednu čtyřnohou, ta sice mňoukala, ale vzájemně se lovily i vytrvale kočkovaly a v rolích lovce a kořisti se poctivě střídaly :-) Ani naše kočička Illynka se tak rozhodně nenudila.

První výstavní krůčky zavedly Nesinku na neplánovanou výstavu do Rokycan, kde získala od Mgr. Brotánkové ve třídě dorostu VN1, v soutěžích pak porazila naši veteránku Elišku a krajskou vítězku Šakinku, když od pana rozhodčího Václavíka získala vítětství v Memoriálu M. Mulačové pro krysaříky a pinče. Vidět byla i v soutěži Dítě a pes, kde naši drobečci postávali vedle irského vlkodava. Aby toho na první výstavu nebylo málo, stala se v prvním ročníku Nejkrásnější fenou národních plemen (nejhezčím pejskem se stal český horský pes). Domů si z Rokycan přivezla hned tři docela veliké poháry :-)
Na speciálce v Hostouni pak natěšeně vyrazila vpřed jako pravá závodnice :) Na výstavách se ale nezávodí o to, kdo doběhne první. I tak z toho bylo krásné třetí místo a VN3 v konkurenci čtyř dalších krásných dorostenek. Další psí doprovod a ani zastoupení v dětské soutěži jsme tentokrát z dopravních důvodů neměli...
V roce 2016 splnila Nesinka všechny podmínky chovnosti (den před bonitací nám začala podruhé hárat) a je chovná. Navíc se od 30. září 2016 pyšní titulem Český junior šampion. Po štěňátkách Nessie přidala ještě další tituly, vč. Národního vítěze, aby se v roce 2018 stala Českou šampionkou, Českou Grandšampionkou a dosáhla potřebného počtu bodů pro titul Klubového vítěze.

Je velmi temperamentní, hodně a ráda si hraje, moc jí chutná a naneštěstí se ve čtyřech měsících naučila štěkat... Až moc. Jinak je ale šikovná a hodně zcestovalá. Na začátek byla třeba v Praze (vzorně spala celou cestu vlakem tam a zpátky), pak na společném výletě s devíti dalšími krysaříčky vč. sestřičky Oranky. Chodíme na cvičák, byla s námi v Tesku ;) poctivě a tiše ukrytá v baťůžku. Bereme ji s sebou, kam to jen jde. S námi a s Cílinkou proběhala celé léto v Krušných horách okolo Kovářské nebo Měděnce a kolem Božího Daru na české i německé straně, proťapala se i po zříceninách a rozhlednách v našem okolí. Být venku miluje, poslechne na stráni, poslechne v lese, spolehlivě neposlechne, jakmile uvidí třeba divoké kachny. Krysařík ;) Doma v Klášterci byla lupičem kapesníčků a všeho, co se dá rozkousat, také kočičích i dětských hraček, se kterými mazaně utíkala po postel, kam za ní tak rychle nikdo nemohl. Miluje společnost, tak je jako ocásek všude s námi.
Nesinka je maminkou vrhu "S", ze kterého jsme si nechali Nesinčinu dceru Sammy, u kamarádky pak bydlí Sessi, které ale nikdo neřekne jinak než Cesmínka. Sammynka už je chovná, Cesmínka je zatím malinká. Krytí jsme o rok později úspěšně opakovali, narodili se tři kluci. V roce 2019 se Nesince narodila krásná fenečka jménem Zandari.

Nesinka bydlí od roku 2017 dočasně v Chomutově, aby naše 16,5roční babička Eliška měla ve stáří trochu klidu.
Od března 2019 je Nesinka držitelkou nejvyššího klubového ocenění Klubový šampion, který za ni na klubové výstavě převzala její právě uchověná dcera Cesmínka.


Prohlédněte si:   Nesinčinu fotogalerii,     Oneska s brášky a sestřičkami,     aktuální obrázky jsou v novinkách.


Rodokmen  (pod podtrženými jmény jsou ukryté vlastní i půjčené fotografie nebo odkazy na naše krysařičky, příp. odchov)

ČENDÍK Dar minulosti

černá s pálením
21.5 cm
PL 0/0, DNA certified

Český veterán šampion
CAJC, Krajský vítěz
Vítěz třídy, Vítěz třídy mladých

NERO z Amálčiny zahrádky

černožlutá, 22.0 cm
Č. šampion, BIG, 2x BOB, Klub.v.

  CID z Hrádku Kunratic
  černožlutá,  2x CAC, R.CAC, VTM
  HARIS z Hvězdičky  Klub.vít.
  DINKA z Milíčova lesa
  GITA ze Zámecké ratejny
  černožlutá  
  DROBEČEK od Třet. jezu Ch.
  ITA Královnin skvost 

BĚLINKA Dar minulosti

černá s pálením, 22.0 cm, PL 0/0
Klub.+Č.+G.+V.Ch., Nár.v., CAJC

  ADÁMEK od Černovolské skály
  čž, 22,0 cm  Č.šamp., 4xBOB,Klub.v.
  VIKI z Martínkova chovu  Č.š.
  BELINKA z Rotštýn. lesů  Výb.
  CYRILKA Hekeži
  černožlutá, 20.0 cm, PL 0/1,  Ch.
  CHARLI Černý ranch  Ček.ch.ml.
  ARANKA z Malovar  Výborná

KEISY Dar minulosti

černá s pálením
27.0 cm
PL 0/0, DNA certified

CAJC
Výborná
Velmi nadějná

Q-Eliášek Černá orchidej

černá s pálením, 24.5 cm
CAJC, Vítěz třídy mladých

  ENN Černá orchidej
  černožlutá, 23.0 cm,  Vet.ch. CZ
  CID z Hrádku Kunratic  2x CAC
  KAZI Královnin skvost  BOB
  ELIS Bára chov
  černá s pál., 20.0 cm,  CAC, CAJC
  GIR z Amálčiny zahrádky
  ANDY Bára chov R.CAC

FANIKA Dar minulosti

černá s pálením, 21.0 cm, PL 0/0
VCh., JCh, CAC, Res.CAC, KV

  BADÝNEK z Drinopolu
  č.s pál., 23.0 cm, PL 0/0,  CAC
  NERO z Amálčiny zahr.  Ch.CZ
  CITA Koloušk. studánka  3xCAC
  CÍLINKA Dar minulosti
  č.s p., 21.5 cm, PL 0/0  Kl+Č+V.Ch.
  LORD z Vyšehrad.podhr.  CAC
  CYRILKA Hekeži  Kl.+ Č.+ V.Ch.
Nesinka uprostřed s Orim, Odiem, Odynkou a Orankou
S maminkou Keisy a babičkou Nikuškou

WZ-REKLAMA-1.0-->