Vrh "Č" Dar minulosti - Čendík a Čipík   * 27. 5. 2004


Matka:   Bělinka Dar minulosti
Otec:  Nero z Amálčiny zahrádky

Štěňátka jsou prvními potomky fenečky Bělinky Dar minulosti. Hrdým tatínkem se stal Český šampion Nero z Amálčiny zahrádky.

Oba desetidekoví pejsci se narodili ráno 27. května 2004. Jako první se narodil světlejší Čendík, jeho bráška Čipík jen o 20 minut později.
Bělinka převzala svou roli pečlivé psí maminky hned od začátku vážně a vzorně se o pejsky starala. Jak rostli, řádili společně po celém bytě.
Přesto, že v sedmi týdnech vážil menší Čenďulka 790 g a větší Čipík 920 g, na bonitaci meřili a vážili oba pejskové úplně stejně.
Čendík byl velice malým štěňátkem a novou rodinu našel u paní Caltové v malé vesničce Chrámce na Mostecku, kde se zabydlel mezi dvěma krysařičkami a třemi kočičími kamarády. V současné době je mu společnicí také mladší příbuzná - krysařička Miriska Dar minulosti a choďačka Cora z Brdského zálesí, vnučka naší Brixy. Čendík je chovný, měří 21,5 cm, váží 1,90 kg, chybí mu 4x P1, má světlejší znaky, kvalitní hustou srst, typickou krysařiččí hlavičku a senzační povahu, čéšky 0/0. Exteriérově se hodně podobá babičce Cyrilce, je nádherným "starým typem" pražského krysaříka. Čendík je tatínkem naší Onesky Dar minulosti z početného vrhu "N".

Větší Čipík se stal skutečným pražským krysaříkem, když si pro něj přijeli majitelé z Prahy, kde mu společnost dělal i nový psí kamarád, který ho bohužel opustil v den prvních narozenin. Netrvalo dlouho a Čipík nezůstal sám, jemu i novému parťákovi Bonifácovi Nermin pomáhá s výchovou majitelů, paní Hanákové a pana Lišky, psí partnerka Celie z Jůlinčina chovu a Aja s Blaženkou Adratio (Čipíkova a Boníkova dcera). I Čip (slyšící na Bedříška) je chovný, měří a váží stejně jako bráška, znaky má syté a hlavičku po mamince. Čéšky má také 0/0.

Oba kluci absolvovali výstavy s úspěchem! Čendík hned na své první zazářil jako CAJC a 3. nejhezčí mladý pes výstavy, na další jako Vítěz třídy mladých a 2. nejkrásnější junior. V r. 2006 získal ohodnocení Vítěz třídy a krásný posudek od legendárního kritika pana Hořáka (typický představitel plemene s překrásnou hlavou, kdyby byl tmavší, byl by dokonalý - jak prohlásil p. rozhodčí). Později přidal ještě Krajského vítěze a v osmi letech si Čendík vyťapkal i diplom Českého veterán šampiona.
Čipík 3x exceloval v mezitřídě jako CAC a 1x Národní vítěz, na svém kontě má i Res. CACe, pyšní se Šampionátem ČR, největší zásahy zaznamenal na Slovensku, odkud si přivezl 2x BOBa a diplom Slovenského šampiona a Granchampiona SR.

Oba pejsky již navštívily psí nevěsty. Čipík kryje častěji, Čendíka začali chovatelé objevovat až v pokročilejším věku. Kontakty na majitele obou pejsků rádi předáme.


Nezapomeňte si prohlédnout fotogalerii obou brášků.

Rodokmen  (pod jmény máme vlastní nebo zapůjčené fotografie i obrázky z časopisů, tituly jsou aktuální k datu vystavení PP)

NERO z Amálčiny zahrádky

černožlutá
22.0 cm

Český šampion
Best in Group, 2x BOB
Vítěz spec. v., Klubový vítěz
2x CAJC, Výborný

CID z Hrádku Kunratic

černožlutá
2x CAC, Res. CAC, Vítěz mladých

  HARIS z Hvězdičky
  černožlutá,  Klub. vít., CAC, VT, Výb.
  AUSTIN Král. skvost  Ch. ČSFR
  ALFA z Hvězdičky  
  DINKA z Milíčova lesa
  černožlutá,  
  BODIE Palu  Nár. vít.
  BARKA z Milíčova lesa 

GITA ze Zámecké ratejny

černožlutá

  DROBEČEK od Třetího jezu
  černožlutá,   
  DAJÁNEK ze Včelí zahrady  
  AIRI z Hrádku Kunratic
  ITA Královnin skvost
  černožlutá,  CAC, 2x Res. CAC, Výb.
  AUSTIN Královnin skvost  VT
  BETY Královnin skvost  

BĚLINKA Dar minulosti

černá s pálením
22.0 cm,  PL 0/0

CAC ČR, 2x Res. CAC
CAJC
Krajský vítěz, Oblastní vítěz
Vítěz třídy, Výborný

ADÁMEK od Černovolské skály

černožlutá, 22.0 cm
Č.šamp., 4x BOB, Klub.v., 3x NV

  VIKI z Martínkova chovu
  černožlutá,  Český š., Nár.vít., BOB
  PINOCCHIO z Mart.chovu Výb.
  KRISTA z Martínkova chovu
  BELINKA z Rotštýnských lesů
  černožlutá  Výborný
  KARINO z Mart.chovu CS CAC
  ÁJA Rafan-Bafan  Výborný

CYRILKA Hekeži

černožlutá, 20.0 cm, PL 0/1
Český šampion, 2x Klub.v., CAJC

  CHARLI Černý ranch
  černožlutá, Ček.ch.ml., Vít.tř., Výb.
  BUCEFAL z Vyšehr.podhr. CAC
  JENY Odkaz středověku
  ARANKA z Malovar
  černožlutá  Výborný
  BODIE Palu  Nár. vít.
  CINDY z Knížecího chovu  Výb.