Vrh "B2" Dar minulosti - Bodík   * 7. 5. 2020

Matka

Otec

Pammy Dar minulosti

Alex Leterufi


Bodík (Bodí) se narodil 7. května 2020 ráno pětileté mamince Pammy Dar minulosti. Pammynka je náš odchovaneček, je dcerou naší Šakinky, ale nepatří nám, jen jsme Pammynky senzační rodině z Kraslic umožnili zapsat vrh na naši chovatelskou stanici.
Na podzim to s krytím nevyšlo a ani letos neměla Pammynky majitelka při hledání krycího pejska na růžích ustláno... Pammy hárala o 2 měsíce dříve a k tomu se přidaly ještě další komplikace, nakonec jsme se shodli na krásném Alexovi Leterufi, který je otcem našich "U" štěňátek. Krytí se zadařilo, březost probíhala v pořádku, jen budoucí maminka porodila docela sama v tichu noci ani ne celých 57 dní od krytí 2 štěňátka, takže o porodu nikdo nevěděl. Fenečka bohužel nedýchala, i když byla vybavená z obalů, zřejmě se nadechla plodové vody... Pejsek se ale od začátku k životu měl! :-) A Pammynka je skvělou maminkou!

Bodík je naším druhým vrhem od písmenka "B", také se narodil daleko od našeho domova, i když ne tak daleko jako Badýnek s Bělinkou, ti přišli na svět až ve Švýcarsku, kde jsem byla i já s jejich maminkou Cyrilkou Hekeži, naší první krysařičkou. Bělinka Dar minulosti, naše osmnáctiletá Eliška, je Bodíkova prababička!

Bodíka si pokřtila jeho kraslická rodina, která nás zásobuje fotkami, když už si chlupáčka nemůžeme také pomuchlat ;)

Ze všeho nejvíce nás všechny překvapilo, že je Bodík, který je po krátkosrstých rodičích, dlouhosrstý. Na fotkách jako by z očička vypadl Luckýskovi, Gasimu Dar minulosti, našemu prvnímu dlouhosrstému pejskovi, který měl ale v PP zapsanou krátkou srst s razítkem nestandard, protože tou dobou nebyla dlouhá srst ještě ve standardu plemene. Bodíkův dědeček Čipík je Luckýskovým bráškou.

Bodík je dlouhosrstý pražský krysařík s rodokmenem bez registrů a barev, již je po kontrole vrhu, nemá žádné exteriérové nedostatky. Vyrůstá jako jedináček v rodině s malými dětmi a kočičkou, je tedy hooodně vymazlený! :-) Z rodných Kraslic v srpnu vyrazí do nového domova směrem na východ, snad se s ním potkáme na výstavách i v chovu.

Fotografie Pammynky a Bodíka od majitelky najdete na našem Facebooku.
Rodokmen - Pammynky data se ještě aktualizují po přeregistraci o výstavy, PL a DNA  (pro větší rozlišení klikněte na náhled)