Vítejte na stránkách chovatelské stanice pražských krysaříků registrované pod názvem Dar minulosti

 
Poslední aktualizace stránek: 25. 4. 2013

Tyto stránky, na kterých Vám představujeme život našich čtyřnohých kamarádů, těch, kteří pro nás tak moc znamenají, se snažím aktualizovat, jak čas dovolí. Často mě ale zastaví potíže osobního nebo technického charakteru, nemoci nebo starosti... A pejsky máme přece jen nejraději u sebe, kdy je můžeme pohladit, pohrát si s nimi, vzít je na procházku anebo jen tak na klín, plocha monitoru je rozhodně nenahradí... Každá minuta u počítače nás připravuje právě o tyhle nenahraditelné drahocenné chvilky, které nikdo a nic nevrátí... Někdy si říkám, zda po těch nocích, kdy se ty minuty občas najdou, aktualizuji pro naše pravidelné hosty, pro ty, co je naši pejskové v dobrém zajímají, anebo pro sebe sama jako malý přehled záplavy obrázků a dění, které se
u nás odehrává v daleko větším rozsahu. Naši pejskové jsou naši kamarádi, členové rodiny, žádný chovný "materiál", i když na budoucnosti jejich potomků, na udržení odkazu našich krysařiček nám samozřejmě moc záleží. Jedno vím ale jistě, obrázků tu najdete spoustu, ale ty nejkrásnější zážitky, ty nezapomenutelné vzpomínky, ty nejsilnější okamžiky, ty tu nikdy nebudou... Nejsou tajné nebo tak něco, jen nejsou zachycené na žádných obrázcích ani nahrávkách, jsou jen v našich vzpomínkách a i když vzpomínky časem vyblednou, tam hluboko v srdíčku zůstanou ty nejcennější chvíle štěstí určitě nesmazatelně napořád...

Tyto stránky si od začátku do konce tvořím sama - obrázky, texty, celkový vzhled i styl odráží i kus mne.
Začátek našeho chovu, který se bohužel časově ztrácí v minulosti, dar naší první krysařičky Cesinky, tu zůstane vždycky zachován. Úvodní stránka je jediná, na které najdete v levém menu více než pět obrázků. Jsou tu všechny naše krysařičky
- ty současné i ta, která nás opustila, ale ve vzpomínkách i v žilách našich pejsků je pořád s námi!


K toulkám po našich stránkách doporučuji prohlížeč Mozilla Firefox příp. Google Chrome.
Explorer se nechová standardně a hlavně pokaždé jinak v PC anebo online. Ostatní nemáme vyzkoušené.

25. dubna jsme konečně dokončili už více než čtvrt roku připravovanou stránku krysařičky Nikušky, na dalších se stále pracuje.
Současně jsme doplnili obrázky do fotogalerie nejmladší Šaki.

14. dubna 2013 proběhla další mimořádná aktualizace (novinky, fenky a související odkazy). Zkoukněte novinky, tam to najdete!
5. dubna 2013 jsme dopsali novinky za necelé první čtvrtletí roku 2013 a připsali tu nejsmutnější zprávu o naší Cesince...
Štěňátka se pomalu rozchází do svých nových domovů a tak jsme 5. března 2013 narychlo doladili jejich osobní stránku.Poslední den v roce jsme to ještě stačili a doplnili pár letošních aktuálních zpráv. Tou hlavní jsou asi štěňátka. :-)
23. září jsme po menší době maličko aktualizovali.
8. 8.: Aktualizaci jsme plánovali rozsáhlejší, ale čas a technika jsou proti... A když už nám naše účast na "speciálce" krysaříků nárazově ztrojnásobila návštěvnost ;) tak alespoň dlouho připravované zpřehlednění stránky s našimi krysařičkami a štěňátky.
Další úpravy jsou rozpracované v PC, jen ruce navíc a moooooře času by to chtělo!

Dnes, 5. června 2012, je to přesně 19 let, co jsme si domů přivezli našeho prvního domácího pejska - Zuzanku.
A dnes jsme doplnili stránku Zuzanky a Shelinky o poslední tři řádky obrázků.

Aktualizací by bylo bývalo víc, kdyby bylo bývalo více času... A tak to jde pomaleji než pomalu. Když ne vše najednou, tak alespoň po kouskách. V květnu jsme upravili stránku s Keisinkou, na navazujících stránkách se pracuje.

Další dubnová aktualizace vyladila záložku "o nás". :-)
13. dubna se konečně podařilo dokončit aktualizaci stránky s naší Finuškou. Další změny se budou týkat krysaříčků!
V novinkách proběhla malá jarní velikonoční aktualizace.
7. března jsme upravili záložku chodský pes, vč. souvisejících odkazů, a přidali pár zpráv o choďáčcích...
12. února jsme pro naše hosty přidali doplněné a aktualizované oblíbené pejskoodkazy.
V únoru jsme doplnili novinky, další změny se pomalu ladí doma v počítači.
5. ledna jsme maličko "doladili" starší novinky, doplnění dalších stránek bude následovat průběžně.

Dnes, 3. ledna 2012, slaví naše Cílinka 8. narozeniny a tak doma v Klášterci běhají už tři veteránky.
V prosinci jsme slíbili překvapení :-) Tím "překvápkem" je menší změna vzhledu našich stránek. Úpravy bohužel zbrzdil počítač
i jeho oprava... A tak se nedala stihnout kompletní předělávka... Proto alespoň částečně. Slib je slib! :-) Budeme pokračovat.
Prohlížíme přes Firefox, ale v Exploreru stránky také chodí ;) Pokud jste našimi pravidelnými hosty a některé stránky se Vám nebudou zobrazovat korektně, doporučujeme klávesu "F5" - aktualizovat načtenou stránku.

Na Vánoce, po prosincovém výpadku našeho letitého počítače, aktualizujeme novinky. Jak jinak. ;-) Další změny chystáme!

Malá aktualizace proběhla v září v novinkách a v odkazech (přidána adresa na Lassiiny nové stránky).
Současně se omlouvám všem kamarádům, známým i těm, kterým jsem třeba neopověděla na e-mail. Nestíhám, nekontroluji denně, písmenka se pak po čase zatoulají v horách pošty... Prosím, zkuste se třeba ještě jednou připomenout.

29. června 2011 v mezičase krátce aktualizujeme novinky. Máme přírůstek! ;-)

20. května 2011 vybyl konečně čas na obsahovou úpravu textů stránky o nás, vzpomínce na psí kamarádky Zuzanku se Shelinkou, doplnili jsme také stránky našich krysařiček. Zatím jsou to jen některé texty, další úpravy a obrázky... přibydou... no, někdy ;-)

17. dubna 2011 po delší době opět jen maličko aktualizujeme.
31. prosince 2010 doháníme celý půlrok :) který jsme přinesli v loňských novinkách hned nadvakrát. A ještě přidali PF :)

Kdo nás zná, ten ví, že naši pejskové jsou především mazlíčky, kteří, kromě teplého pelíšku, milují „poletování“ po lesích
a stráních Krušných hor. Štěňátka odchováváme a do nových rodin předáváme s láskou, kontakt s majiteli rostoucího krysaříčka je samozřejmostí. Mnozí majitelé se stali našimi přáteli, se kterými podnikáme spoustu parádních výletů. Zkuste to s námi :-)
Jsme chovatelskou stanicí s malým počtem chovných feneček, členy smečky jsou samozřejmě neprodejné kastrované veteránky. Naším chovatelským cílem jsou zdraví a šťastní pejskové, exteriérově líbiví, černí s pálením a s krátkou srstí.
To ale neznamená, že si s námi příroda občas nezahraje. Živí tvorečkové nejsou stroje, ti se nedají vyprojektovat ani předem naplánovat. Mají srdíčko, dušičku a dýchají s námi – nebo my s nimi ;-)  Vítejte na stránkách naší chovatelské stanice.


Nejde o to, aby se u nás chovala veškerá psí plemena, co jich na světě je, ale abychom pro rozmary módy nebo dočasný snobismus nenechali vymírat pejsky šlechetné krve a pěkných vlastností.   Karel Čapek

23. září 2008 opět doplňujeme fotogalerii našich krysařiček. V aktualizacích budeme v závislosti na čase a počasí :) pokračovat.
11. září 2008 aktualizujeme novinky, které jdou rozděleny na letošní a archviní část. Fotogalerii doplňujeme Nikušky obrázky.
1. ledna 2008 aktualizujeme stránky s našimi krysařičkami.

Přirozeností člověka je hledání radosti.   Jan Werich

V průběhu měsíce května 2007 jsme se přestěhovali do Klášterce nad Ohří.
24. června 2006 jsme stránky přemístili na současnou webovou adresu - http://darminulosti.czweb.org.
Od 1. února 2005 zdobí novinky pravidelně přidávané fotografie, které na stránkách většinou ještě nenajdete.

MURPHYHO ZÁKON VYTĚSNĚNÍ:
I malý pes dokáže ve vaší posteli zaujmout takovou polohu, aby pro vás nezbylo prakticky žádné místo.


Zřejmě jsme historicky první chovatelskou stanicí krysaříků, když jsme prezentovali dlouhosrsté štěňátko veřejně a nesnažili se
ten malý chundelatý zázrak utajit (jak bývalo zvykem...). Však se podívejte na
 snímky "géčkových" štěňátek nar. 17. 11. 2006. 16. října 2006 byly opět doplněny další z mnoha informací v novinkách - máme tři České šampionky! :)