Sammy Dar minulosti

Sammy je spolu se sestřičkou Sessi vnučkou Keisy, pravnučkou Faniky a Bělinky, vnučkou a prapravnučkou Cílinky a naše první krysařička Cyrilka, jediná zakladatelka celého našeho chovu, je v PP hned 4x, i když 5. generace již není v rodokmenu vidět.

Datum narození:4. 12. 2016
Sourozenci:Sonny, Sunny, Sessi
  
Výstavní ocenění:BOB, BONB 3, BIG 3
2x CAC, Res. CAC, CAJC
Krajský vítěz, Vítěz třídy
Vítěz třídy mladých
Výborná
Velmi nadějná
DNA profil+ ověřená parentita
Bonitace:18. 3. 2018 - chovná
 - bonit.kód: 22/2,2/I/A1/E3,6,8/N3
Vyšetření PL:0/2
  

Sammynka je naší nejmladší posilou ve smečce, narodila se mamince Onesce jako jedno ze čtyř štěňátek vrhu "S". Sestřička Sessi, které ale neřekneme jinak než Cesmínka, je také naše, i když s námi nebydlí.

Sammy je krásná, ale straaašně uštěkaná. Sice to tak nevypadá, ale do čtyř měsíců štěkat neuměla ;) Je mazlíček a velká pusinkovačka, před svou maminkou leží stále na zádech, miluje hry s plyšáčky a na pozoru se musí mít většina dětských hraček, ponožek a všechny papírky vč. kapesníčků, účtenek a také podložek na čůrání - po jejich destrukci to doma vypadá jak po obrovské chumelenici! :-)
Moc ráda chodí ven a výborně se se Sammy cestuje, ve vlaku se hned uloží ke spánku a skoro celou cestu spokojeně prochrní.
Výstavní kariéru zahájila účastí na MVP v Litoměřicích ve třídě štěňat, kde cvičně doprovázela svou maminku. A i když speciálku v Hostouni statečně proštěkala, odnesla si prvneství ze třídě dorostu. V Hostouni byla ale důležitou součástí naší chovatelské skupiny poprvé sestavené jen z našich vlastních krysařiček - spolu se Sammy nás reprezentovala skoro 15,5roční Eliška (Bělinka) a Nessie (Oneska). Tuto soutěž jsme nečekaně vyhráli! :-) Na klubovce ve Višňové u Křivoklátu, kde se setkala i se svým tatínkem a ťapkala i v soutěži Dítě a pes, byla s výbornou třetí ve velice početné konkurenci. V kruhu byla nejmladší, teprve devítiměsíční. Už máme za sebou i krajskou výstavu v Karlových Varech, tam se překvapivě předvedla až moc hezky, že i rozhodčí p. Hořák ocenil její úžasnou povahu. :-) V každém případě si spolu s Eliškou a Pammynkou od nás odvezla pohár za 3. místo za nejlepší chovatelskou skupinu!
Výstavní úspěchy začaly přicházet až po zlepšení našeho předvádění a tak se Sammynka, krom úspěchů z malých výstav, kde se stala Krajskou i Oblastní vítězkou, pyšní i titulem CAJC, 2x CAC, Res. CAC a překrásným titulem BOB z mezinárodní Mladé Boleslavi, kde trium završila i třetími místy ve Velké národní ceně a ve skupině národních a FCI neuznaných plemen (BONB 3 a BIG 3). Druhého CACe získala v mezitřídě na klubové výstavě ve Višňové u Křivoklátu v konkurenci dalších čtyř krásných feneček, současně poprvé nastoupila v párech společně s naším Jerrýskem (Tequilou Dar minulosti) a byla součástí naší vítězné chovatelské skupiny (společně s našimi dalšími odchovy - Tequilou, Usurim a Vydrýskem). Navíc velice krásně ťapala s Bělinkou v soutěži Dítě a pes, kde byly naše holčičky těsně druhé.

Sammynka s námi sem tam i cestuje. Byla třeba tady kousek na Hasištejně, Meděnci, Božím Daru, Zooparku v Chomutově anebo kousek dál v Ústí nad Labem, SOOSu, Bečově nad Teplou i v Liberci a vyběhla s námi na Ještěd, Házmburk nebo na Bukovou horu. Zatím nejdál vycestovala do Švýcarska, rodiště naší Elišky, aby se s námi podívala na naše oblíbená místa v okolí Avry devant Pont, do Gruyeres a lanovnkou vyjela třeba i do výšky 2002 m na Moléson.

Sammynka absolvovala na jaře 2018 bonitaci a je chovná. Trošku menší radost máme z čéšky, kterou si, myslím, nešťastně v pěti měsících narazila o kovovou lavičku, a i když chodila po třech, paní doktorce se zdála být v pořádku... Na přelomu roku 2018/2019 bychom rádi Sammynku poprvé nakryli, tak uvidíme, zda přejdeme od plánů k činům. ;)

Sammynky tatínkem je "náš" ochovaneček Chessy Dar minulosti. Je jediným synem naší Cílinky. Mrkněte na Chessyho www.


Prohlédněte si:   Sammynky fotogalerii,     Sammynka se sourozenci,     aktuální obrázky jsou v novinkách.


Rodokmen  (pod jmény máme vlastní fotografie krysaříčků z PP naší Sammy, tituly jsou aktuální k datu vystavení PP)

CHESSY Dar minulosti

černá s pálením
23.0 cm,  PL 0/0
DNA profil

Krajský vítěz
Vítěz třídy
Výborný

CILL z Jůlinčina chovu

černá s pálením, 23 cm
CAC ČR, Vít. tř. ml.

  BARONEK od Hradu Bradlec
  č.s pál., 21,5 cm  Res. CAC, CAJC
  ATÝSEK Dar minulosti  GCh.
  HAISY Bambulka CS  Výb.
  JŮLINKA Myš-Fyš
  černá s pál., 20,5 cm  Ch., 3x BOB
  CVRČEK z Rotšt. lesů  VT
  DEISY Myš-Fyš  

CÍLINKA Dar minulosti

černá s pál., 21,5 cm, PL 0/0
Klub.Ch., Vch. Ch., JCh., 2x BOB

  LORD z Vyšehrad. podhradí
  černožlutá, CAC, Krajský vítěz. VT
  BUCEFAL z Vyš. podhradí CAC
  GINA z Vyšehrad.podhradí  
  CYRILKA Hekeži
  čž, 20,0 cm, PL 0/1, Klub.Ch.,VCh.
  CHARLI Černý ranch Ček.ch.ml.
  ARANKA z Malovar  Výborný

ONESKA Dar minulosti

černá s pálením
22 cm, PL 1/0, DNA + parentita

Český junioršampion
Krajský vítěz, Oblastní vítěz
Vítěz třídy
Vítěz třídy mladých

ČENDÍK Dar minulosti

č. s pál., 21,5 cm, PL 0/0, DNA
Veterán šamp., CAJC, Krajský v.

  NERO z Amálčiny zahrádky
  čž, 22,0 cm  Ch., BIG, 2xBOB, Klub.v.
  CID z Hrádku Kunratic  2x CAC
  GITA ze Zámecké ratejny
  BĚLINKA Dar minulosti
  č.s p., 22,0 cm, PL 0/0 Klub.ch,GCh
  ADÁMEK od Černovol.skály Ch.
  CYRILKA Hekeži  Klub.ch., VCh,Ch.

KEISY Dar minulosti

č. s pál., 27.0 cm, PL 0/0, DNA
CAJC, Výborná, Velmi nadějná

  Q-Eliášek Černá orchidej
  černá s pál., 24,5 cm  CAJC, VTM
  ENN Černá orchidej  VCh.
  ELIS Bára chov  CAC, CAJC
  FANIKA Dar minulosti
  č.s pál, 21,0 cm, PL 0/0  VCh., JCh.
  BADÝNEK z Drinopolu  CAC
  CÍLINKA Dar minulosti  Kl.Ch,Ch.